97 évesen nyert futóversenyt Obádovics Gyula professzor - országos bajnok lett síkfutásban

Nagyszülők Lapja

Érdekességek

Nem csak az idősek, de a fiatalok példaképe is lehet: Obádovics Gyula, minden idők legnépszerűbb matematika tankönyveinek szerzője 97 évesen lett az országos 100 méteres szenior síkfutás bajnoka!

Obádovics Gyula, a híres matematika-professzor, szerző és a hazai számítástechnika-oktatás elindítója, jól érthető levezetéseivel számtalan diák és pedagógus számára segített kiigazodni a matematika rejtelmeiben, és tette könnyebbé a matematika-tanulást, illetve -tanítást. Talán nincs is olyan volt vagy jelenlegi diák, aki ne ismerné a legendás professzor nevét.

Obádovics Gyula 55 éven át tanított az egyetemen, ám nem csupán szellemét, de fizikumát is karban tartja: 1948-ig atletizált és szertornázott, de ennek elmúltával is egészséges életet élt; ennek tudja be azt is, hogy 97 évesen még mindig kitűnő egészségnek örvend. Rendszeresen kocog és sétál, most pedig elképesztő teljesítménnyel tette magasra a mércét: az országos atlétikai szenior bajnokságon 34,11 másodperccel első helyezést ért el 100 méteres futáson a 95+-os kategóriában.

Obádovics Gyula élő példája annak, hogy egy ember azzal párhuzamosan, hogy elméjét folyamatosan pallérozza, tanul, fejlődik, fizikumával, sportteljesítményével is érhet el ereményeket, mindeközben szerethető, tiszteletreméltó, nagybetűs emberként elfoglalva helyét a világban.

Fotó: Facebook