Minden településre eljutnak a kötelező orvosi vizsgálatokat biztosító mobil szűrőállomások, márciusig húsz ilyen busz áll forgalomba - mondta az emberi erőforrások minisztere 2017. november 11-én, szombaton, Budapesten, a Szent Margit kórházban, a vizsgálatok elvégzésére alkalmas flotta első darabjának átadásán - áll az MTI közleményében.
Új, ingyenes, mobil szűrőállomások biztosítják a kötelező orvosi vizsgálatok elvégzését a kisebb településeken
A mobil szűrőállomások a megelőzésben töltik be a legnagyobb szerepet
Balog Zoltán elmondta, hogy 10 járművet általános vizsgálatokra használnak majd, 10 pedig mammográfiás vizsgálatra lesz alkalmas. Az első busz Sülysápra, majd Zsámbékra indul, a járművek főképp a nehezen elérhető, kis lélekszámú és a szűrővizsgálatokból leginkább kimaradó településeket keresik majd föl - közölte.
Balog Zoltán kiemelte, hogy a mobil szűrőállomások az egészségügy legfontosabb szakaszánál, a megelőzésben segítenek. Hozzátette, hogy Magyarországon a várható élettartam és az egészségben eltöltött évek száma is emelkedik. Főként a vastag-, a végbél-, az emlő-, a prosztata-, a bőr-, a tüdő- és a méhnyakrák gyógyítható eredményesen, ha időben észreveszik és megfelelően kezelik.
Olvasd el ezt is: Mindent a mellrákról: milyen tünetekkel fordulj azonnal orvoshoz? »
A várhatóan márciusra elkészülő járművek már a külhoni magyarlakta területeket is fel tudják keresni
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, a körzet fideszes országgyűlési képviselője a sajtótájékoztatón ismertette, hogy az általános vizsgálat elvégzésére alkalmas 10 busz darabonként mintegy 100 millió forintba, a mammográfiás készülékkel is felszerelt 10 busz 180-190 millió forintba került.
A szombaton átadott jármű gyártója márciusra készíti el a 20 egészségügyi járművet, amelyek a belföldi ellátáson túl akár a külhoni magyarlakta településeket is fölkereshetik - tette hozzá.
Forrás: MTI
Fotó: Freepik/peoplecreations; Facebook/Credobus