Termékbemutatók veszélyei: hogyan tévesztik meg a gyanútlan vásárlókat? Hogyan állhatsz el a vásárlástól?

Nagyszülők Lapja

Hivatalos ügyek

Nagyszülők Lapja


Termékbemutatók veszélyei: hogyan tévesztik meg a gyanútlan vásárlókat? Hogyan állhatsz el a vásárlástól? A termékbemutatókkal kapcsolatban továbbra is sok panasz érkezik. A megtévesztő szóbeli tájékoztatókon a hiszékeny idősek és kiszolgáltatott betegek leginkább az áruhitelezés buktatóival és az egészségi kockázatokkal nincsenek tisztában. Sokan pedig azt nem tudják, hogy utólag is meggondolhatja magát a vásárló. Továbbra is számos panasz érkezik a Gazdasági Versenyhivatalhoz (GVH), a termékbemutatókkal kapcsolatban, ezért a GVH ismételten felhívja a fogyasztók figyelmét a termékbemutatók veszélyeire - közölte a GVH 2015. július 17-én, pénteken az MTI-vel.

Termékbemutatók veszélyei


Megtévesztő szóbeli tájékoztatók a termékbemutatókon
A termékbemutatókon az ajánlatok elsődleges címzettjei a nyugdíjasok vagy olyan sérülékeny fogyasztók, akiket egészségi állapotuk, életkoruk vagy nehéz anyagi helyzetük miatt könnyebben befolyásolnak a hirdetések, valamint az is gyakran előfordul, hogy a megtévesztő szóbeli tájékoztatásokon alapuló értékesítés érdekében egy pénzügyi intézet áruhitelt ajánl - olvasható a közleményben.

Az áruhitel felvétele több évig tartó teher lehet a megtévesztett vásárló számára
A GVH úgy fogalmazott: a termékbemutatón történő vásárlás előtt mindenki tájékozódjon a termékről, a szervezőkről, hogy nem éri-e meg máshol megvásárolni az adott eszközt, mérlegelje az áruhitel felvételével járó, akár több évig tartó anyagi terheket.

Fontos tudni, hogy milyen az egészségre gyakorolt hatása az adott terméknek
Arra is felhívták a figyelmet, hogy a fogyasztók minden vásárlás előtt győződjenek meg a termékbemutatón ajánlott termék egészségre gyakorolt hatásairól, kérjék el a hatósági tanúsítványait, tájékozódjanak a termék vagy a terápiás módszer mellékhatásairól, illetve arról, hogy más, szintén fennálló egészségügyi problémájuk esetén is alkalmazható-e.   

Elállási jog - 14 napig bárki meggondolhatja magát
A hivatal közleményében a vásárlói tudatosság fontosságát is kiemelte: ha a fogyasztók nem kívánják igénybe venni az ajánlatot, a hozzá kapcsolódó szerződést sem kell aláírniuk, valamint ha valaki a termék megvásárlása után meggondolta magát, éljen 14 napos elállási jogával. Az elállási jog azonban csak az üzlethelyiségen kívül, és a távollévők között kötött szerződés esetén illeti meg a fogyasztót - tették hozzá.

Forrás: 2015. július 17.
Fotó: FreeDigitalPhotos


Nagyszülők Lapja

Hivatalos ügyek

Nagyszülők Lapja


2015.07.20