A fekete tea nem csupán egy finom ital! Érdemes rendszeresen fogyasztani, hiszen számos egészségügyi előnnyel is bír: védelmet nyújt a stroke, a rák ellen, és csökkenti a koleszterinszintet. De hogyan lehetséges ez?
Leonid Doronin onkológus szerint a fekete tea nemcsak finom, hanem mondhatni az életerő forrása: kiemelte, hogy azok, akik rendszeresen fogyasztják, hosszabb élettartamra számíthatnak, mint akik kerülik a fogyasztását.
Szív- és érrendszeri hatások
Egy kutatás során 500 ezer ember állapotát figyelték 14 éven keresztül. Az eredmények azt mutatták, hogy azok között, akik naponta legalább 2-3 csésze fekete teát ittak, jelentősen ritkábban fordult elő a szív- és érrendszeri betegségek okozta hirtelen halál.
A fekete tea érrendszeri és szívvédő hatása tehát kétségtelen, rendszeres fogyasztása jelentősen csökkenti a szívkoszorúér-betegség és a stroke kockázatát.
Rákellenes hatás
A fekete tea bioaktív vegyületei, elsősorban az antioxidánsok, kiemelkedő szerepet játszanak pozitív egészségügyi hatásaiban. Az ital magas antioxidáns tartalma, különösen a polifenolok és flavonoidok, segítenek csökkenteni a szervezet gyulladásait, javítják a stresszel szembeni ellenállást, és erősítik az immunrendszert. Az antioxidánsok hatékonyan küzdenek a szabad gyökök által okozott oxidáció ellen, ami segít megvédeni a sejteket a károsodástól. Az antioxidánsokban gazdag fekete tea segít csökkenteni a különböző rákos megbetegedések (például a tüdő-, vastagbél- és bőrrák) kockázatát.
Koleszterin
A rendszeres fekete tea fogyasztása segít a rossznak nevezett LDL-koleszterin szintjének csökkentésében. Ez különösen fontos azoknak, akik a szív- és érrendszeri betegségek magas kockázatának vannak kitéve. A fekete teával természetes módon tartható karban a koleszterinszint, ami hosszú távon is hozzájárul az egészség megőrzéséhez.
Védelem az Alzheimer- és Parkinson-kór ellen
A fekete tea fogyasztása neuroprotektív hatású, azaz segíthet megelőzni és féken tartani a mentális (kognitív) hanyatlást. A rendszeres feketetea-fogyasztás hozzájárul az agy és az idegrendszer egészségének fenntartásához, így hosszú távon csökkentheti az Alzheimer- és Parkinson-kór kialakulásának kockázatát.
Könnyű belátni, miért is nevezhetjük a fekete teát a hosszú élet italának - jótékony hatásai pedig akkor is érvényesülnek, ha ízesítjük, akár mézzel, akár citrommal, tejjel vagy cukorral.
via
Fotó: Freepik