Anyós-meny kapcsolat: Így lehet szuper kapcsolatod a menyeddel, az unokád édesanyjával!

Nagyszülők Lapja

Családi kapcsolatok

Nagyszülők Lapja


Anyós-meny kapcsolat: Így lehet szuper kapcsolatod a menyeddel, az unokád édesanyjával!

A menyeddel való kapcsolat minősége alapjaiban határozza meg az unokáddal majdan kialakítható kapcsolat minőségét. A jó kapcsolathoz azonban nem tárgyakra és bébiszitterre van szükség, hanem őszinte, szeretetteljes kommunikációra, és tapintatos, megbízható jelenlétre. De mit is jelent ez, és hogyan tudathatod menyeddel, hogy számíthat rád?

A fiatal szülők legnagyobb támasza a figyelmes nagyszülő: olyan, aki nyitott arra, hogy meghallgassa a szülőket, elfogadja napirendjüket, elveiket és elképzeléseiket, és képes azokhoz illeszkedve jelen lenni az életükben.
 

Ha menyedet biztosítod arról, hogy személyedben olyan támogatásra számíthat, melyre igazán szüksége van, az megalapozza a kiegyensúlyozott, békés kapcsolatot, és a hosszú, boldog nagyszülőséget is: látni fogja, mit jelent számodra a nagyszülői szerep, bízni fog benned, és megosztja majd veled mindazt a tapasztalatot és információt, mely teret ad és segítségedre lesz az unokáddal töltött minőségi időhöz és szoros kötődéshez!

 

Korábban írtunk róla, hogy az unokád édesanyjának hatalmas szüksége van rád, a támogatásodra, a figyelmességedre. Erről itt olvashatsz: Nem csak az unokádnak, elsősorban az édesanyjának van hatalmas szüksége rád!

Erre a 6 mondatra van szüksége a menyednek, hogy igazán jó kapcsolatotok lehessen:

1.  „Bármire is van szükséged, lányomként szeretlek és támogatlak!

2.  „Mit segíthetek, miben van szükséged? Ahol a határaidhoz érsz - ott én támogatlak.”


3. „Ugyan felneveltem néhány gyereket, de azóta már sok-sok év eltelt! Biztosan sok minden megváltozott azóta. Mesélsz nekem a mai babagondozási, gyermeknevelési trendekről? Van olyan weblap vagy magazin, amit ajánlanál ezzel kapcsolatban?”
 

4.  „A célom az, hogy a lehető legjobb nagyszülő és háttértámogatás legyek a számotokra. Nyitott vagyok az elképzeléseitekre: ha megosztjátok velem a terveiteket, álmaitokat és gondolataitokat, azáltal én is egyre jobb nagyszülővé válhatok. Kérlek, segíts abban, hogy azzá válhassak!


5.  „Kérlek, mesélj nekem a szabályaitokról/alapelvekről, és a későbbiekben mindig tudasd velem őszintén, ha valami nem helyénvaló. Igyekszem jobban és jobban csinálni. Mindenképpen egy csapatként szeretnék veletek együttműködni és részt venni az életetekben.
 

6.  „Beszélgessünk arról, hogyan és mikor segíthetek szülés előtt/szüléskor/szülés után? Mikor lenne a legalkalmasabb a látogatás? Mit hozzak, mire van szükségetek? Például szívesen főznék nektek heti néhány alkalommal, ha ez rendben van így, de hozhatok is főtt ételt. Kérlek, tudasd velem, hogyan lehetek a legjobb hozzájárulás a családnak.”

Olvasd el azt is, hogy miben tudsz segíteni unokád szüleinek:  Hogyan segíthetsz nagyszülőként az unokádnak és szüleinek? - Így lehetsz a legerősebb támaszuk!

Korábban arról is írtunk, hogy mi az, amivel nagyon megbánthatod a menyedet: Anyós-meny kapcsolat: 6 dolog, amit soha ne vegyél ajándékba a menyednek - Ha nem akarod megbántani

 


Szerző: Nagyszülők Lapja
Fotó: Freepik
 


Nagyszülők Lapja

Családi kapcsolatok

Nagyszülők Lapja


2025.02.12