Mi a hosszú, boldog házasság titka? - Idős párok árulták el, hogy náluk mi működött

Nagyszülők Lapja

Párkapcsolat

Nagyszülők Lapja


Mi a hosszú, boldog házasság titka? - Idős párok árulták el, hogy náluk mi működött

Ma már oly ritkaság az időskorig kitartó, jó házasság, hogy sokan talán már nem is hisznek a létezésében. Szerettük volna megtudni, mi a hosszú, derűs házasság titka, ezért párokat kérdeztünk arról, számukra adott töltetet a nehéz időszakokban, és mi tartotta életben szerelmüket és hűségüket évtizedeken át. A tőlük kapott bölcs, szívmelengető, néhol humoros válaszokból, aranyat érő gondolatokból nyújtunk most át egy csokrot.

„Meg kellett érnünk és összecsiszolódnunk. Fiatalon nagyon dacos voltam. Ha a férjem túl sokáig maradozott el a barátaival, vagy akaratán kívül is megbántott, úgy megharagudtam, hogy akár három napig nem szóltam hozzá. Aztán később rájöttem, az élet túl rövid ahhoz, hogy ne szóljunk egymáshoz. Idővel ő is lenyugodott, és én is egyre türelmesebb lettem.”

„A jó humorérzék és a megfelelő kommunikáció nagyon fontos egy működő házassághoz! De az sem hátrány, hogy a férjem remekül ért a grillezéshez!”

„A nők értenek ahhoz, hogy finoman, a háttérből irányítsák a dolgokat úgy, hogy közben a férfi mégis úgy érzi, ő a főnök. Nálunk emiatt működött mindig minden remekül.”

„Szerintem a hosszú házasság titka a megértés és az alkalmazkodás.”

„Nem szabad haraggal lefeküdni! Nem tudhatjuk, mit hoz a holnap, ezért ne tegyünk olyat, amit másnap megbánnánk. A viták elkerülhetetlenek, de a végén jobb nevetni egyet!”

„A megfelelő társsal kell összeházasodni, aki nem csak partner, de barát, szerető és bajtárs is.”

„Mi a titok? Talán a kölcsönös megbecsülés. Egymást értékelni és ennek hangot is adni. És nagyvonalúság. Az elengedhetetlen!”

„Tiszteletben tartani és figyelni egymás érzéseire és kommunikálni a sajátjainkat. Egy jó kapcsolatban ez lehetséges - és kell is.”

„Nem igaz, hogy az ellentétek vonzzák egymást. Persze egy ideig biztosan...de hosszú távon ez nem igaz. Jobb egy hasonlóhoz kötni az életünket, mint egy nagyon másféle emberhez, mert a kezdeti izgalom idővel feszültségekbe csaphat át. Ezzel szemben a közös gondolkodás, hasonló érdeklődési kör, hobbi remek alap a derűs élethez és a beszélgetésekhez.”

„Nevetni kell az életen, nevetni a gondokon, nevetni önmagunkon! De egymáson tilos!”

„Nem szabad megelégedni a dolgokkal, hanem kicsit meg kell egymást hódítani újra meg újra, akár csak jelképesen is. Ez ad egy kis töltetet, energiát a kapcsolat mindennapjaiba. Emlékeztetni kell magunkat minden egyes nap, ki is ez az ember mellettem, miért vagyok vele, emlékeztetni magunkat, milyen volt az első nap, az első évben. Mert ő most is ugyanaz az ember…”

 


Szerző: Nagyszülők Lapja
Fotó: Freepik


Nagyszülők Lapja

Párkapcsolat

Nagyszülők Lapja


2024.08.29