A formát válasszátok ki ti magatok, sőt akár többet is készíthettek egyszerre. A radír időtálló, ezért a nyomda sokáig működni fog - felhasználásának lehetősége pedig igazán végtelen.
Szükséges eszközök:
Radír
Vágóeszköz (tapétavágó, penge)
Festék (vízfesték, tempera)
Radírnyomda készítése lépésről-lépésre
1. Fogj egy tetszés szerinti radírt és vágd le a megfelelő méretre, amiből majd a nyomda készülhet. Érdemes új, fehér radírt venni a célra, mert az még nem használódott el, kevésbé törik.
2. Rajzold rá a kiválasztott formát, például egy tetszetős szív alakot.
3. Egy tapétavágó vagy egyéb célszerszám segítségével vágd ki precízen a kívánt formát. Figyelem! A radír vastagságának csak a feléig vágd ki a formát, hogy abból majd egy valódi pozitív nyomat legyen - vagyis úgy vágjuk körbe a szívet, hogy a felesleges részt levágjuk az eredeti radír tetejéről.
4. Igazgasd meg a vágóeszközzel a nem odaillő, kiálló, csücskös részeket, hogy a szív félköríve valóban formás legyen.
5. Mártsd bele a festékbe és már kezdődhet is a nyomtatás!
Tipp: Formatervezésben járatosabb, szöszölősebb nagyik, illetve unokák még akár a ceruzavégi radírt is befoghatják nyomdai funkcióra.
Szivacsnyomda készítése házilag
Ha a radírnyomdára már ráuntatok, akkor indulhat a házi szivacsnyomda-ipar! Elkészítése pont annyira egyszerű, mint a radírnyomdáé (ha nem egyszerűbb). Csak egy nagy mosogatószivacs vagy fürdőszivacs kell hozzá, és készen is van.Máris kedvet kaptál? Küldj be fotót a szuloklapja@szuloklapja.hu emailcímre az általatok készített radír- vagy szivacsnyomdáról, és mi örömmel közzétesszük a cikkünkben.