A folyton virágzó muskátli titka: Szeptember végéig roskadozni fog a virágoktól, ha ezt a 4 dolgot megteszed

Nagyszülők Lapja

Otthon, kert

Nagyszülők Lapja


A folyton virágzó muskátli titka: Szeptember végéig roskadozni fog a virágoktól, ha ezt a 4 dolgot megteszed

Számos kert, erkély és balkon klasszikus éke a ragyogó színekben virágzó muskátli. Néhány egyszerű lépéssel muskátlink a virágok legszebbike lehet, kertünk igazi dísze, melyet mindenki megcsodál majd – akár októberig is.

A téli időszakban, kamrában vagy garázsban pihenő muskátlik hosszú hajtásokat hoznak, hiszen a fényhiányos helyen így próbálnak meg életben maradni. A növénynek azonban szüksége van arra, hogy megszabadítsuk ezektől az erőtlen hajtásoktól, így energiáit nem azok fenntartására, hanem új, élettel teli, erős hajtások és később virágok növesztésére fordíthatja.


 

A legfontosabb lépés: a metszés

Már tél végén, tavasz elején, a fagyok elmúltával megtehetjük ezt a fontos lépést. Lényeges, hogy a metszéshez használt eszköz éles és tiszta legyen.

A hajtásokat egészen az erős részekig kell visszavágni, ügyelve arra, hogy legalább 2 rügy maradjon a száron. A gyenge és az elszáradt részeket teljes egészében, tőből távolítsuk el. Ez a lépés garantálja a növény újjászületését, és megalapozza a későbbi dús bokrosodást és virágzást.
 

Emellett adjunk virágainknak friss, tápanyagdús virágföldet, és ha szükséges, ültessük át nagyobb, mélyebb edénybe. Februártól lassan, óvatosan adjunk neki egyre több vizet (havonta tápoldattal kombinálva), és fokozatosan szoktassuk a napfényhez is.
 


Még három ötlet a csodás muskátlikért

Van még néhány remek módszer arra, hogy a muskátlik egész nyáron teljes pompájukban ragyogjanak.


1. Hajtások lecsípése: nyáron időnként csípjük vissza a friss hajtások legvégét, még azelőtt, hogy virágot hoznának. Ez arra serkenti a muskátlit, hogy több virágzó hajtást hozzon.

2. Elnyílt virágok eltávolítása: érdemes a teljes virágszárat levágni (ott, ahol a fő szárhoz csatlakozik).

3. Időszakos árnyékolás: még a muskátliknak is megárthat a folyamatos, erős napsugárzás, ezért - bár szeretik a napot - délutánonként egy kis árnyékolás jól jön nekik: ezzel megelőzhetjük a levelek megégését, és növényünknek több energiája marad a fontos élettani folyamatokra – mint például a folyamatos virágzásra.

 


Fotó: Freepik


Nagyszülők Lapja

Otthon, kert

Nagyszülők Lapja


2025.04.22